#həyatsığortailərahat

  • 17 Dekabr 2021
  • 1443 baxış

Azərbaycan Respublikasi Nazirlər Kabinetinin 21 may 2019-cu iI tarixli 354s nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Siğorta sektorunun inkişaf etdirilməsi üçün görülməli işlərlə bağlı Tədbirlər Planı”nın maarifləndirmə və təbliğat-təşviqat tədbirinin icrası məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı İcbari Sığorta Bürosu və Azərbaycan Sığortaçılar Assosasiyası ilə birlikdə genişmiqyaslı layihələr həyata keçirir.


Bu layihələr çərçivəsində cari ilin Maliyyə savadlılığı ayı (noyabr ayı) ərzində “Uşaqlar üçün sığorta” virtual kursu üzrə müsabiqə və “Sığorta uşaqların gözü ilə” mövzusunda rəsm müsabiqəsində qalib olan və fərqlənən məktəbləri və şagirdləri təbrik edirik. 

Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəbin şagirdi Ümid Qurbanzadə hər iki müsabiqənin qalibi olmuşdur. 


Rəsm müsabiqəsində qalib olan və fərqlənən rəsimlərlə aşağıdakı link vasitəsilə tanış ola bilərsiniz.

https://www.facebook.com/100063492521136/posts/318040913655657/?d=n

“Uşaqlar üçün sığorta” virtual kursu üzrə müsabiqənin qalibləri:


1.Yusif Qasımov - Bakı şəhəri 193 N-li orta məktəb

2.Məryəm Məmmədli - Gənc İstedadlar Liseyi

3.Camal Məlikzadə - Sumqayıt şəhəri H.Aslanov adına 22 N-li tam orta məktəb

4.Yusif Zamanlı - Bakı şəhəri 275 N-li orta məktəb

5.Elşanə Əlizadə - Naftalan şəhəri 1 N-li tam orta məktəb 

6.Mert Bozyigit - Sumqayıt Dünya məktəbi

7.Altay Səmədzadə - Bakı şəhəri 267 N-li məktəb-lisey

8.Vilayət Muxtarov - Tofiq İsmayılov adına 6 N-li məktəb-lisey

9.Hüseyn Əliyev - Abşeron Rayonu Qobu qəsəbə 1N-li tam orta məktəb

10.Təranə Bədəlova - Bakı şəhəri 185 N-li tam orta məktəb

11.Leyla Qasımova - Bakı şəhəri 193 N-li orta məktəb

12.Emil Zeynallı - Zəngilan rayonu 4 N-li ümumi orta məktəb

13.Şahin Qurbanlı - Bakı şəhəri 145 N-li tam orta məktəb

14.Murad Muradxanlı - Bakı şəhəri 183 N-li tam orta məktəb

15.Xaqan Məmmədov - Bakı şəhəri 94 N-li orta məktəb

16.Ümid Qurbanzadə - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

17.Aida Qənizadə - Azərbaycan Milli Konservatoriyası tərkibində Respublika İncəsənət Gimnaziyası

18.Süleyman Vəlizadə - Tofiq İsmayılov adına 6 N-li məktəb lisey

19.Ramil Verdiyev - Sumqayıt Dünya məktəbi

20.Zəhra Abbaslı - Cəbrayıl rayonu Tatar kənd tam orta məktəbi

21.Ayşə Əhmədova - Kürdəmir rayonu S.Paşayev adına 6 N-li tam orta məktəb

22.Fəridə Əbdülhəlimli - Nəsrəddin Tusi adına gimnaziya

23.Fərahət Niftalızadə - Abşeron rayonu Qobu qəsəbə 1 N-li tam orta məktəb

24.Ayşə Qədimli - Abşeron rayonu Qobustan kənd tam orta məktəbi

25.Ömər Məmmədli - Sumqayıt Dünya məktəbi

26.İlkin Heydərzadə - Qamət Abbasov adına 284 N-li orta məktəb

27.Məzahir Əliyev - Naftalan şəhəri S.Vurğun adına 2N-li tam orta məktəb

28.Fuad Məmmədli - Rüfət Məmmədov adına 269 N-li məktəb

29.Fərman Şükürov - Bakı Slavyan məktəb-liseyi

30.Nəzrin Şirinova - Abşeron Rayonu Qobu qəsəbə 1 N-li tam orta məktəb


“Sığorta uşaqların gözü ilə” rəsm müsabiqəsinin qalibləri:


1. Hüseyn Kərimov - Gəncə şəhəri M.Hadi adına 10 N-li məktəb 

2. Məryəm Davudova - Bakı şəhəri Bakıxanov qəsəbəsi 310 N-li məktəb 

3. Ramazan Quliyev - Bakı şəhəri 161 N-li məktəb

4. Kövsər Qurban - Bakı şəhəri Xətai rayonu M.Hacıyev adına 116 N-li məktəb

5. Əminə Vəliyeva - Xəzər Universiteti Dünya məktəbi

6. Fatimə Əsədli - Bakı şəhəri P.İsmayılov adına 278 N-li məktəb

7. Nəzrin Hümbətova - Abşeron rayonu Masazır qəsəbəsi Laçın rayonu Çıraqlı kənd tam orta məktəbi 

8. Fidan Səfərova - Sumqayıt şəhəri 27 N-li tam orta məktəb 

9. İradə Novruzlu - Xəzər Universiteti Dünya məktəbi 

10. Mədinə Zərbəlizadə - Sumqayıt şəhəri V.İbrahimov 35 N-li tam orta məktəb

11. Gülşad Əliyeva - Bakı şəhəri 193 N-li məktəb 

12. Ayla Atayeva - Bakı şəhəri P.İsmayılov adına 278 N-li məktəb 

13. Ümid Qurbanzadə - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb 

14. Nuray Quliyeva - Xəzər Universiteti Dünya məktəbi

15. Fərid Quluzadə - Naftalan şəhəri İ.Nəsimi adına 1 N-li tam orta məktəb

16. Oğuz Mövlayev - Gəncə şəhəri Nizami Aydın adına 18 N-li məktəb 

17. Şəbnəm İsmayılova - 278 N-li məktəb

18 Həsən Məmmədli - Sumqayıt şəhəri 27 №-li tam orta məktəb

19 Olcay Əkbərova - Suraxanı rayonu, Hövsan qəsəbəsi, 196 №-li tam orta məktəb

20 Rəsul Əlihəsənli - Xırdalan şəhəri M.Adıgözəlov adına 4 №-li tam orta məktəb

21 Aliyə Abasova - Maştağa qəsəbəsi Cavid Nürməmmədov adına 108 №-li tam orta məktəb

22 Zəhra Abdulkərimova - Naftalan şəhəri S.Vurğun adına 2 №-li tam orta məktəb

23 Əfsun Əbilova - Gəncə şəhəri M.Hadi adına 10 №-li tam orta məktəb

24 Leyla Ağaşirinova - Bakı şəhəri Binəqədi rayonu Vüqar Əvəzov adına 300 №-li tam orta məktəb

25 Nur Nəcəfli - Neftçala şəhəri Samid İmanov adına 1 №-li tam orta məktəb

26 Ayan Zeynalova - Xəzər Universiteti Dünya məktəbi

27 Leyla Bayramlı - Sumqayıt şəhəri 13 №-li tam orta məktəb

28 Nuray Məmmədova - Binəqədi rayonu Həsən Cəbrayılov adına 99 №-li tam orta məktəb

29 Elisa Qurbanlı - Mingəçevir şəhəri İ.Kişiyev adına 17 N-li məktəb

30 Dərya Haqverdiyeva - Gəncə şəhəri 10 N-li məktəb


Müsabiqənin qalib məktəbləri:


1.Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

2.Sumqayıt Dünya Məktəbi

3.Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman M.İbrahimov adına BMTLK

4.Abşeron rayonu Masazır qəsəbəsi Laçın rayonu Çıraqlı kənd tam orta məktəbi

5.Xəzər Universiteti Dünya Məktəbi

6.Qobustan rayonu A.Quliyev adına Cəyirli kənd tam orta məktəbi

7.M.Mehdizadə adına 4 N-li xarici dillər təmayüllü lisey məktəb

8.Baki şəhəri Suraxanı rayonu 278 N-li tam orta məktəb

9.Baki şəhəri 193 N-li tam orta məktəb

10.Zəngilan rayonu 4 N-li ümumi orta məktəb

11.Naftalan şəhəri 1 N-li tam orta məktəb


“Uşaqlar üçün sığorta” virtual kursu üzrə müsabiqədə fərqlənən şagirdlər


1.Kövsər Qurban - Bakı şəhəri Xətai rayonu M.Hacıyev adına 116 N-li məktəb

2.İpək Əzizli - Xırdalan şəhəri 5 N-li tam orta məktəb

3.Türkan Rzalı - Naftalan şəhəri 1 N-li tam orta məktəb

4.Uğur İbrahimli - İsmayıllı şəhər 5 N-li tam orta məktəb

5.Hüseyn Nurəddinli - Naftalan şəhər 1 N-li tam orta məktəb

6.Aytən Şeydayeva - Qobustan rayon Okean Badayoğlu adına Bədəlli kənd tam orta məktəbi

7.Nəzrin Məmmədli - Qobustan rayon A.Quliyev adına Cəyirli kənd tam orta məktəb

8.Dilbər Abdullazadə - Kürdəmir rayon S.Paşayev adına 6 saylı tam orta məktəb

9.Fidan Abdullayeva - Qobustan rayon A.Quliyev adına Cəyirli kənd tam orta məktəb

10.Nuriyyə Abbasova - Bakı şəhəri 185 nömrəli tam orta məktəb

11.Zəhra Məmmədli - Sumqayıt Dünya məktəbi

12.Səməndər Qurbanzadə - Sumqayıt şəhəri 36 nömrəli məktəb

13.Ayan Həsənova - Bakı Avropa liseyi

14.Gülşad Əliyeva - Bakı şəhəri 193 N-li məktəb

15.Ömər Əhmədzadə - Dunya IB school

16.Faqan Tapdıqzadə - Azerbaijan British College

17.Mədinə Nəbizadə - Ağdaş rayon M.Şeyxzadə adına THT təmayulli gimnaziya

18.Fidan Səfərova - Sumqayıt şəhər 27 N-li tam orta məktəb

19.Aybikə Həsənli - Naftalan şəhəri 1 N-li tam orta məktəb

20.Məryəm Davudova - Bakı şəhəri Bakıxanov qəsəbəsi 310 N-li məktəb

21.Kənan Abbasov - Naftalan şəhəri S.Vurğun adına 2 N-li tam orta məktəb

22.Nilay Mustafazadə - Naftalan şəhəri 1 N-li tam orta məktəb

23.Nihad Səmədli - Yevlax şəhəri 5 N-li tam orta məktəb

24.Validə Muradlı - Xırdalan şəhəri 5 N-li tam orta məktəb

25.Rəşid Əzizli - Abşeron Rayonu Qobu qəsəbə 1 N-li tam orta məktəb

26.Anar Şahbazov - Abşeron Rayonu Qobu qəsəbə 1 N-li tam orta məktəb

27.Rövşanə Həsənli - Abşeron rayonu Qobustan kənd tam orta məktəbi

28.Yusif Qocazadə - Qobustan rayonu A.Quliyev adına Cəyirli kənd tam orta məktəb

29.Telman Həsənli - Qobustan rayonu A.Quliyev adına Cəyirli kənd tam orta məktəb

30.Bahar Həzizadə - Cəbrayıl rayonu Tatar kənd tam orta məktəbi

31.Gülçin Abbasova - Cəbrayıl rayonu Tatar kənd tam orta məktəbi

32.İbrahim İbrahimov - Zəngilan rayonu 4 N-li ümumi orta məktəb

33.Uğur Abdullayev - Cəlilabad şəhəri 8 N-li orta məktəb

34.Xədicə Quliyeva - Telman Abbasov adına 225 N-li tam orta məktəb

35.Hüseyn Xasbulatov - Sumqayıt şəhəri 36 N-li tam orta məktəb

36.Fərid Məmmədli - Rüfət Məmmədov adına 269 N-li məktəb

37.Munis Nursoy - Sumqayıt Dünya məktəbi

38.Xədicə Əsədullayeva - Zəngilan rayonu 4 N-li ümumi orta məktəb

39.Arzu Zeynalova - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

40.Yusif Zülfəliyev - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

41.Cəsur Məmmədəlizadə - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

42.Xaqan İbrahimli - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

43.Əli Kamal - Sumqayıt şəhəri 27 N-li tam orta məktəb

44.Məryəm Talıbova - M.Mehdizadə adına 4 N-li xarici dillər təmayüllü lisey məktəb

45.Əzizə Mustafazadə - M.Mehdizadə adına 4 N-li xarici dillər təmayüllü lisey məktəb

46.Davud Babayev - İdrak Liseyi

47.Uğur Qəhrəmanlı - Bakı Avropa Liseyi

48.Aylin Əmirova - İsmayıllı şəhəri 5 N-li tam orta məktəb

49.Xədicə Şərəfxanlı - Naftalan şəhəri 1 N-li tam orta məktəb

50.Toğrul Mahmudzadə - Bakı şəhəri 236 N-li orta məktəb

51.Dəniz Nəcəfova - Naftalan şəhəri 1 N-li tam orta məktəb

52.Nuray Abdullayeva - Ağsu rayonu Aratkənd tam orta məktəbi

53.Murad Şeydayev - Qobustan rayonu Okean Badayoğlu adına Bədəlli kənd tam orta məktəbi

54.Cavidan Məmmədzadə - Sumqayıt şəhəri 41 N-li orta məktəb

55.Atilla Azadə - Qobustan rayonu A.Quliyev adına Cəyirli kənd tam orta məktəb

56.Aynur Əliyeva - Qobustan rayonu A.Quliyev adına Cəyirli kənd tam orta məktəb

57.Əhməd Əhmədli - Sumqayıt şəhəri 41 N-li orta məktəb

58.İbrahim Zeynallı - A.Cəfərov adına Astanlı kənd tam orta məktəb

59.İsmayıl Kərimli - Zəngilan rayonu 4 N-li ümumi orta məktəb

60.Aynur Nəcəfova - Zəngilan rayonu 28 N-li məktəb

61.Hikmət Poladov - Abşeron rayonu Qobustan kənd tam orta məktəbi

62.Rabiə Qasımova - Yevlax şəhəri N. Gəncəvi adına 7 N-li tam orta məktəb

63.Vəkil İmanzadə - Sumqayıt şəhəri 5 N-li tam orta məktəb

64.Əsra Abdullayeva - Sumqayıt Dünya məktəbi

65.Əli Əhmədli - Sumqayıt Dünya məktəbi

66.Damla Heydərzadə - Bakı şəhəri Qamət Abbasov adına 284 N-li orta məktəb

67.Nuray Əsgərzadə - Sumqayıt Dünya məktəbi

68.Şəms Rüstəmova - Bakı şəhəri 200 N-li MLK

69.Gülbəsti Qasımova - Naftalan şəhəri S.Vurğun adına 2 N-li tam orta məktəb

70.Nihad Məmmədov - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

71.Çiçək Əlimuradova - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

72.Ləman Hümmətli - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

73.Əliəkbər Kazımlı - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

74.Ayxan Dadaşov - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

75.Məhəmməd Orucov - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

76.Rauf Xocalıyev - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

77.Əsma Allahverdili - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

78.Fateh Abdul - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

79.Suad Həsənzadə - Bakı şəhəri 189-190 N-li orta məktəb

80.Tamerlan Qurbanlı - Bakı şəhəri 145 N-li tam orta məktəb

81.Suada Tahir - Bakı şəhəri 23 N-li məktəb

82.Qorxmaz Abbaslı - Sumqayıt Dünya məktəbi

83.İnci Məmmədova - Sumqayıt Dünya məktəbi

84.Zəhra Əhmədli - Sumqayıt Dünya məktəbi

85.Aylin Qəhrəmanova - Bakı Avropa Liseyi

86.İslam Namazov - Zəngi liseyi

87.Hüseyn Hüseynli - İsmayıllı şəhər 5 N-li tam orta məktəb

88.Zeynəb Şahmuradlı - Ceyranbatan qəsəbəsi 2N-li tam orta məktəb

89.Aylin Muradlı - Sumqayıt şəhəri 24 N-li tam orta məktəb

90.İbrahim Rəcəbli - Qobustan rayon A.Quliyev adına Cəyirli kənd tam orta məktəb

91.Asya Abbaslı - Bakı şəhəri Xəzər rayonu 156 N-li tam orta məktəb

92.Nihad Quluzadə - Cəbrayıl rayon Tatar kənd tam orta məktəbi

93.Aytac İbadzadə - Cəbrayıl rayon Tatar kənd tam orta məktəbi

94.Güləfruz Mirzəyeva - Haçıqabul rayonu 9 N-li tam orta məktəb

95.Aylin Fərzəliyeva - Zəngilan rayonu 4 N-li ümumi orta məktəb

96.Röyal Qurbanlı - Zəngilan rayonu 4 N-li ümumi orta məktəb

97.Qumru Yarıyeva - Zəngilan rayonu 4N-li ümumi orta məktəb

98.Səmra Gəncəli - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

99.Yusif Babayev - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

100.Gülnur Adıgözəlli - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

101.Zeynəb Mərdanlı - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

102.İbrahim Haqverdiyev - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

103.Yusif Bayramov - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

104.Ömər Rəhimzadə - Sumqayıt şəhəri 36 N-li məktəb

105.Firuzə Musayeva - Bakı şəhəri 193 N-li orta məktəb

106.Əsmər Cəbiyeva - Bakı şəhəri 193 N-li orta məktəb

107.İsmayıl Mədətli - Landau School

108.Maqsud Tahirli - Bakı şəhəri 23 N-li məktəb

109.Sara Məmmədova - Dunya IB School

110.Nihat Xanlarlı - Sumqayıt Dünya məktəbi

111.Yunus Paşayev - Sumqayıt Dünya məktəbi


“Sığorta uşaqların gözü ilə” rəsm müsabiqəsində fərqlənən şagirdlər


1. Səbinə Ağazadə - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman M.İbrahimov adına BMTLK
2. Zeynəb Elçin qızı - Xırdalan şəhəri M.Adıgözəlov adına 4 N-li məktəb
3. Ayşən Abaslı - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman M.İbrahimov adına BMTLK
4. Emiliya Ramazanlı - Bakı şəhəri 278 N-li məktəb
5. Sevinc Mürsəlli - Sumqayıt şəhəri 27 N-li məktəb
6. Kəmaləddin Nurməmmədli - 16 N-li Texniki Humanitar Lisey
7. Rəna Şəfili - Suraxanı rayonu Hövsan qəsəbəsi M.Bayramov adına 196 N-li tam orta məktəb

8. Minayə Səidli - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman M.İbrahimov adına BMTLK

9. Telman Həsənli - Qobustan rayonu Cəyirli kəndi A.Quliyev adına tam orta məktəb

10. Ərşad Ağazadə - Abşeron rayonu Qobustan kənd tam orta məktəbi 

11. Ayan Atakişiyeva - Oğuz rayonu A.Əliyev adına Padar kənd tam orta məktəbi

12. Murad Hüseynli - Bakı şəhəri M.Nəcəfov adına 86 N-li məktəb

13. Mələk Məmmədli - Bakı şəhəri Hövsan qəsəbəsi M.Bayramov adına 196 N-li məktəb 

14. Dəniz Qurbanlı - Şamaxı şəhəri 3 N-li məktəb

15. Elşən Abaslı - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mubariz İbrahimov adına BMLK

16. Raul Təqdirov - Xəzər Universiteti Dünya məktəbi 

17. Fatimə Musayeva - Bakı şəhəri Böyükşor qəsəbəsi 73 N-li məktəb 

18. Atanur Hadızadə - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK

19. İmran Ağayev - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK

20. Nadir Məlikzadə - Sumqayıt şəhəri H.Aslanov adına 22 N-li məktəb

21. Zaur Mirzə-pur - Gəncə şəhəri M.Abbaszadə adına 20 N-li məktəb

22. Ərtuğrul Muradlı - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK

23. Aynur Əliyeva - Qobustan rayonu Cəyirli kəndi A.Quliyev adına orta məktəbi

24. Roman Nuriyev - Abşeron rayonu Qobustan kənd tam orta məktəbi

25. Nihad Babaşov - İsmayıllı rayonu Zeyvə kənd orta məktəbi

26. Fatimə Kərimova - Oğuz rayonu A.Əliyev adına Padar kənd orta məktəbi 

27. Aylin Rəhmanova - Abşeron rayonu Qobustan kənd tam orta məktəbi

28. Həsən Əlizadə - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK

29. Söhrab Cəfərli - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK

30. Kərim Bağıyev - İsmayıllı şəhəri E.Məmmədov adına 3 N-li məktəb-lisey

31. Ayan Ağayeva - Xəzər Universiteti Dünya məktəbi

32. Elvar Tağıyev - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK

33. Orxan Səfərli - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK

34. Ayla Qaraxanlı - Xəzər Universiteti Dünya məktəbi

35. Ahu Allahyarova - Bakı şəhəri Xətai rayonu M.Nəcəfov adına 86 N-li məktəb

36. Qərənfil Mustafayeva - Yevlax rayonu Nizami adına 7 N-li məktəb

37. Elcan Hüseynov - İsmayıllı şəhəri E.Məmmədov adına 3 N-li məktəb

38. Nilay Şükürova - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK

39. Xədicə Əliyeva - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK

40. Mehri Əliyeva - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK 

41. Zəhra Hüseynova - Ağdaş rayonu Nehrəxəlil kəndi A.Səfərov adına məktəb

42. Nuray Əmrahova - Abşeron rayonu Qobustan kənd tam orta məktəbi

43. İnci Ağazadə - İsmayıllı rayonu Zeyvə kənd ümumi orta məktəbi

44. Səyyarə Nəhmətli - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK 

45. Azad Tağızadə - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK

46. Zeynəb Şahmuradlı - Abşeron rayonu Ceyranbatan qəsəbəsi 2 saylı məktəb

47. Sevinc İsazadə - Bakı şəhəri Xəzər rayonu Mərdəkan qəsəbəsi H.Z.Tağıyev adına 123 N-li məktəb

48. Leyli Əliyeva - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK 

49. Banu Əliyeva - Bakı şəhəri Xətai rayonu, M.Nəcəfov adına 86 N-li məktəb

50. Nihad Hüseynli - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK 

51. Ümid Səlifov - Biləsuvar rayonu Milli Qəhrəman Mübariz İbrahimov adına BMLK

52. Əzəmət Abdullayeva - Neftçala şəhəri Ə.Piriyev adına 2 N-li məktəb 

53. Məlahət Xaspoladova -Kürdəmir rayonu M.Əzimov adına Atakişili kənd tam orta məktəbi

54. Atlas İsmayılova - Bakı şəhəri 73 N-li tam orta məktəb


Müsabiqədə fərqlənən məktəblər


1.Abşeron rayonu Qobustan kənd tam orta məktəb

2.Gəncə şəhəri 10 N-li tam orta məktəb 

3.Gəncə şəhəri 20 N-li tam orta məktəb

4.Bakı şəhəri Hövsan qəsəbəsi 196 N-li tam orta məktəb

5.Sumqayıt şəhəri 27 N-li tam orta məktəb

6.Şamaxı rayonu Şəhriyar qəsəbə tam orta məktəb

7.Bakı şəhəri 73 N-li tam orta məktəb

8.İsmayıllı rayonu 3 N-li tam orta məktəb

9.Bakı şəhəri Maştağa kəndi 128 N-li 

10.Zaqatala rayonu Yolayrıcı orta məktəb

11.Abşeron rayonu Qobu qəsəbə 1N-li tam orta məktəbi

12.Cəbrayıl rayonu Tatar kənd tam orta məktəbi

13.İsmayıllı şəhər 5 N-li tam orta məktəb